Eklenti Başlığı

Eklenti Başlığı

Eklenti Başlığı

fırfırlı bolero anlatımı

Yapılışı:ARKA:Petrol mavi iplikle 90 ilmek başlanacak. Renkler birbiri üzerine 16 sırada bir örülerek örgüye devam edilirken, bu arada yanlardan 2 ilmek içerden her 14 sırada bir 4 kere 1 ‘er ilmek artış yapılarak, 98 ilmeğe ulaşılacak. Beden boyu 30 cm’ye ulaştığında kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3, 2 kere 2, 2 kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 48 cm’de arka yaka ortasından 16 ilmek, yanlarından 2 kere 5′er ilmek kesilirken, aynı anda omuzlardaki ilmekler 2 kere 11 ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.
ÖN:12 ilmek başlanacak. Sıralı renkler takip edilerek örülecek. Başlangıçtan itibaren ön tarafa gelen kısmından artışlara başlanıp 1 kere 2 ,1 kere 1,1 kere 2,1 kere 1 ilmek şeklinde artışlar yapılarak ve bu artış şekli üst üste aynı şekilde tekrarlanarak örgüye devam edilip, toplam 8 kere 2 ve 8 kerede 1 ilmek artış yapılıp daha sonra her 4 sırada bir 8 kere 1′er ilmek artış daha yapılırken, bu arada yanda da başlangıçtan itibaren her 14 sırada bir 4 kere 1′er ilmek artış yapılacak. Beden boyu 30 cm’ye ulaştığında kol evi kesimleri ile birlikte aynı zamanda yaka kesimlerine de başlanacak. Kol evi kesimleri için yandan 1 kere 3, 2 kere 2, 2 kere 1 ilmek kesilirken ön yaka’kenarından 1 ilmek içerden üst üste 2 kere Ter ilmek kesilip, 2 sıra örülecek. Sonra tekrar üst üste 2 kere 1!er ilmek kesilip 2 sıra örülerek ve kesimlere bu şekilde devam edilerek bedende 22 ilmek kaldığında ve beden boyu 49 cm’e ulaştığında kalan ilmekler 2 kere 11 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek. KOL:
48 ilmek başlanacak. Sıralı renkler örülürken bu arada yanlardan 2 ilmek içerden artışlara başlanıp her 8. sırada bir artışlar yapılarak kolda 70 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 44 cm’ye ulaştığında kol üst kesimlerinen başlanacak. Yanlardan 1 kere 3, 1 kere 2,14 kere 1 , 2 kere 2,1 kere 3 ilmek kesilip tepede kalan 18 ilmekte kesilerek kol bitirilecek. VOLANLI KOL BANDI:Kol kenarında şişe 48 ilmek takılıp ilmekler 1 düz 1 ters olarak dizilerek 2 sıra örülecek. Daha sonra 1 düz ilmek atlanıp diğer düz ilmeğin her iki tarafı ndan her 4 sırada bir artışlar yapılarak ve verilen sıralı renkler uygulanarak volanda artı şiar birbiri üzerine takip edecek şekilde, artı ş yapılan düz ilmeğin her bir yanından 6 kere 1′er ilmek artış yapılmış olacak. Örgü 27 sıra olduğunda volanda 180 ilmeğe ulaşı lıp ilmekler kesilerek bitirilecek. Kolda 11 adet düz ilmeğin yanlarından artış yapılacak. Volan renkleri; pembe, açık yeşil, kırmı- zı, mavi, kahverengi, açık yeşil, pembe olarak renkler sıralanıp her 4 sırada bir renkler değişecek.
VOLANLI ÖN KENAR BANDI:Arka yaka ortası ndan ön yan kenara kadar kenardan şişe 143 ilmek takılıp ilmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 2 sıra örülecek. Daha sonra volanllı kol bandında yapılan şekilde 1 düz ilmek atlanıp diğer düz ilmeğin her iki yanından her 4 sırada bir, 6 kere 1′er ilmek artış yapılarak örgüye devam edilip, ön volanda 563 ilmeğe ulaşılacak (35 tane düz ilmeğin yanlarından artışlar yapılacak). Örgü 27 sıra olduğunda ilmekler kesilerek bitirilecek. Artışlar yapılırken lastik örgünün devamı sağlanacak. Kol volanında verilen sıralı renkler uygulanacak. VOLANLI ARKA KENAR BANDI: Arka etek kenarında şişe 90 ilmek takılıp ön ve kol bandında-ki artış şekli ve verilen renk sıralı uygulanarak 22 adet düz ilmeğin yanlarından artışlar yapılarak 354 ilmeğe ulaşılacak. Örgü 27 sıra olduğundan ilmekler kesilerek bitirilecek.


 Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !